Mercedes-Benz beidzot ir izturējis sava daudzsološā autopilota ar nosaukumu Drive Pilot oficiālo sertifikāciju. Tehnoloģija ir veiksmīgi izturējusi visus sertifikācijas centra testus, kuru rezultātā tika noskaidrots, ka tā pilnībā atbilst ANO noteikumiem UN-R157, kas šobrīd ir spēkā Eiropas Savienībā visām autonomajām transportlīdzekļu vadības sistēmām.

Drive Pilot pēdējos gados ir izstrādājuši Mercedes-Benz inženieri un programmētāji. Sākotnēji šī tehnoloģija tika ieviesta 2019. gadā, tomēr testu laikā tika konstatētas vairākas kritiskas problēmas, kas turpmākajos gados tika novērstas.


Visbeidzot, sistēma, kas ļauj efektīvi vadīt automašīnu blīvā pilsētas satiksmē, kā arī uz ātrgaitas lielceļiem, ir pilnībā sertificēta regulējošā iestādē. Tagad Drive Pilot parādīsies visos jaunajos uzņēmuma modeļos, izņemot budžeta segmentu un komerctransporta nišu.

Jaunais autopilots būs pirmais, kas testēs jaunos S un EQS, kam vajadzētu būt izlaistam jau 2022. gadā. Protams, nākotnē uzņēmums turpinās aktīvi attīstīt šo tehnoloģiju, jo šodien autopilota funkcija kļūst par pilnvērtīgu standartu automobiļu rūpniecībā.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/